Testování na COVID-19 t.č. vyžadujeme u všech pacientů před plánovaným přijetím k hospitalizaci na naší kliniku.

Zajištění výtěru na COVID je plně v naší režii.

Pro plzeňské pacienty přijímané k hospitalizaci je stanoveno jednotné odběrové místo v lokalitě FN Plzeň Bory – bývalá vojenská nemocnice, u vjezdu do areálu. Vystavení žádanky k testování a stanovení termínu odběru zajistí pracovník Kardiologické kliniky, s kterým domlouváte plánovaný výkon a přijetí k hospitalizaci. Termín tedy sdělíme přímo Vám ihned při objednávání pacienta nebo Vámi objednanému pacientovi následně telefonicky.

Pokud má pacient místo bydliště ve velké vzdálenosti od Plzně, vystavíme mu žádanku k testování v centrálním registru a samotný odběr pacient absolvuje v nejbližším odběrovém místě u svého bydliště. Ve výjimečných případech (např. nedostupnost odběrového místa v místě bydliště) provedeme antigenní test na COVID v den přijetí na Kardiologické klinice.

V případě nejasností nás neváhejte kontaktovat (mailem nebo tel.na sekretariát 377103343)