Neinvazivní kardiologie

Pracoviště se nachází v 3. nadzemním podlaží (vchod B). Na úseku neinvazivní kardiologie se zabýváme zejména vyšetřováním srdce a velkých cév pomocí ultrazvuku (transtorakální echokardiografie, jícnová echokardiografie, zátěžová echokardiografie). Dále zde provádíme některá další důležitá vyšetření (klidová a zátěžová elektrokardiografie - EKG, funkční vyšetření plic - spirometrie).

Jde o vyšetření, která u řady pacientů stanoví či vyloučí srdeční onemocnění. Často však předcházejí náročnějším kardiologickým či kardiochirurgickým výkonům, jako jsou koronarografie, implantace trvalého kardiostimulátoru, srdeční operace aj.

Echokardiografie má v plzeňské fakultní nemocnici velmi bohatou tradici. Tým zdejších lékařů vedený doc. J. Hůlou stál již v šedesátých letech 20.století u zrodu československé echokardiografie.

V současné době vyšetřujeme na nejmodernějších echokardiografických přístrojích (Vivid E95) ročně tisíce nemocných. Vyšetření provádíme nejen v podmínkách našeho oddělení, ale díky transportním přístrojům (Vivid S70) i u lůžek těžce nemocných pacientů po celém areálu FN Lochotín. V oboru echokardiografie sloužíme též jako školící centrum pro lékaře z jiných zdravotnických zařízení. Pracoviště má akreditaci České lékařské komory pro výkon jícnové  echokardiografie.

Objednat pacienta k vyšetření lze nejlépe na tel. 377 103 342.